Pijana 74-latka stuknęła mężczyznę

Takie interwencje zdarzają się rzadko… Po godzinie 16, w środę (27 stycznia), dyżurny chełmskiej komendy odebrał zgłoszenie do kolizji. Jak się okazało, winną była nietrzeźwa 74-latka, która z 1,3 promilami postanowiła wybrać się toyotą na zakupy.

Ustalenia policjantów z miejskiej drogówki są takie, że na lewym pasie, z zamiarem skrętu na teren Galerii Chełm, stał kierowca BMW. Przepisowo czekał „na zielone”, kiedy nagle w jego pojazd uderzyła toyota.

– Sprawczyni, 74-letnia chełmianka, nie zatrzymała się, a pojechała dalej. Pokrzywdzony udał się za nią. Gdy kobieta wjechała na parking przy supermarkecie, uniemożliwił jej dalszą jazdę i o zdarzeniu powiadomił policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała w organizmie 1,3 promila alkoholu – informuje kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Zakupów nie zrobiła, kara za uszkodzenie BMW i jazdę w takim stanie ją spotkała. Policjanci zatrzymali niesfornej starszej pani prawo jazdy. – Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też kierowanie w stanie nietrzeźwości – poniesie konsekwencje karne – dodaje kom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here