Pijana kierująca, pijana pasażerka

Totalny brak wyobraźni, zwany potocznie głupotą, nie zna granic. No bo co sądzić o 36-letniej kobiecie, która – ledwie stojąc na nogach – wsiada za kółko samochodu, a na dodatek bierze sobie za pasażerkę również pijaną 15-letnią dziewczynę?

W poniedziałek (26 września) około północy włodawscy policjanci dostali informację, że na parkingu przy ul. Wojska Polskiego prawdopodobnie pijana kobieta wsiada do samochodu i odjeżdża. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli Audi A3, a w nim 36-letnią mieszkankę Włodawy. – Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Badanie stanu trzeźwości potwierdziło zgłoszenie od świadka. Okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

dodatkowo okazało się, że jej pasażerką była 15-latka z Włodawy, która także znajdowała się pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a jej auto zostało odholowane. Nastolatkę mundurowi przekazali rodzicom. Sporządzili też stosowną dokumentację, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego. 36-letnia kierująca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za którą może grozić jej nawet do 2 lat więzienia. (bm)