Pijani cykliści

W czwartek krasnostawscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich wpadł w Krasnymstawie, drugi w Krynicy w gminie Krasnystaw.

W czwartek (23 lutego) po 10.00 na ul. Okrzei w Krasnymstawie policyjny patrol zauważył mężczyznę jadącego rowerem po drodze publicznej. W trakcie kontroli okazało się, że jest on pijany. – Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni rowerzysta ma w swoim organizmie prawie promil alkoholu – informuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Tego samego dnia po godz. 14 w miejscowości Krynica mundurowi z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 73-letniego mieszkańca gminy Krasnystaw.

Okazało się, że i on trzeźwy nie jest. Wydmuchał 0,5 promila alkoholu. Obaj cykliści zostali ukarani wysokimi mandatami. – Są to kolejne przypadki kierowania rowerem po użyciu alkoholu, jakie ujawnili policjanci w tym tygodniu. Apelujemy do kierujących jednośladami o zachowanie zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, że rower to również pojazd. Piłeś – nie jedź! – podsumowuje Babicz. (k)