Pijany i z koronawirusem koziołkował na ul. Paganiniego

Ford uszkodzony przez sprawcę

Na kwarantannie i pod widocznym wpływem alkoholu 43-letni mieszkaniec Lublina doprowadził do kolizji z czterema zaparkowanymi pojazdami.


– Na ulicy Paganiniego kierowane przez niego audi wjechało w forda, a następnie koziołkując uszkodziło hondę, peugeota i opla. Za kierownicą audi siedział 43-latek. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Dodatkowo, jak się okazało, powinien on przebywać na kwarantannie.

W związku z tym, już podczas udzielania mu pomocy medycznej, przeprowadzono szybki test na Covid-19, który dał wynik pozytywny. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

– Jeżeli na podstawie badania krwi okaże się, że 43-latek był pod wpływem alkoholu, środków odurzających bądź substancji psychotropowych będzie musiał liczyć się z karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem kierowania pojazdami. (l)