Pijany jak krasnostawski cyklista?

Kompletny brak wyobraźni i odpowiedzialności. Wszyscy z trzynastu rowerzystów z powiatu krasnostawskiego, których poddano badaniu alkomatem, byli pod wpływem alkoholu! Rekordzista ledwo stał na nogach.

W ostatnią środę na drogach województwa lubelskiego policja przeprowadziła akcję „ „Jednoślad”. – Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów, sprawdzali stan techniczny, stan trzeźwości oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa z udziałem tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W efekcie kontroli policjanci w całym województwie wyeliminowali z ruchu blisko 60 pijanych cyklistów.

Co ciekawe procentowo najwięcej wpadło w powiecie krasnostawskim. – Funkcjonariusze naszej drogówki zatrzymali 13 kierujących jednośladami, z których aż 10 znajdowało się w stanie nietrzeźwości, a trzy pozostałe w stanie tzw. po użyciu alkoholu – mówi Babicz. Rekordzista, 54-latek z Krasnegostawu, ledwo stał na nogach, miał prawie 3 promile. – Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł – dodaje rzecznik.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że kierowanie po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest zakazane. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo poważne zagrożenie, zarówno dla siebie, jak też innych uczestników ruchu rogowego. (k)