Pijany kierowca w porę zatrzymany

Na szczęście nie zdążył doprowadzić do tragedii! Dzięki interwencji przypadkowego mieszkańca w policyjne sidła wpadł 28-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny, który jechał autem mając ponad 2 promile alkoholu. Nie pierwszy raz zresztą.

Głupota ludzka nie zna granic. Tyle mówi się i pisze o zagrożeniu jakie niosą dla innych użytkowników dróg, pieszych i przede wszystkim siebie, pijani kierowcy, a mimo to nie ma tygodnia, by na terenie powiatu krasnostawskiego nie zatrzymywano nietrzeźwego za kółkiem. W ostatnią środę wpadł kolejny. – 20 czerwca przed godziną 22.00 uwagę jednego z obywateli zwrócił styl jazdy kierowcy auta marki opel – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Mężczyzna mając podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy powiadomił o fakcie dyżurnego policji.

– Podał też kierunek, w jakim poruszała się osobówka. Skierowany we wskazany rejon patrol, w miejscowości Łopiennik Górny zatrzymał opisany pojazd. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny. W trakcie kontroli potwierdziły się przypuszczenia jadącego za nim świadka. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu – dodaje. Ponadto po sprawdzeniu danych pijanego kierowcy w policyjnych bazach, okazało się, że mężczyźnie już dwa razy odbierano prawko za jazdę po alkoholu. Jak widać, 28-latek zupełnie się tym nie przejmował. Na szczęście przez jego pijackie wybryki nikt nie ucierpiał. – O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Wasilewski. (kg)