Pijany lekarz spowodował kolizję

W niedzielę, 13 lutego, w Tarnogórze doszło do kolizji drogowej. Kierujący Volkswagenem 52-letni mieszkaniec Izbicy, żeby nie potrącić prawidłowo idącej drogą kobiety, odbił kierownicą w drugą stronę i uderzył w zaparkowane przy jezdni auto. Po przyjeździe policji okazało się, że mężczyzna był pijany. Sprawca kolizji to znany w gminie lekarz, prywatnie syn jednego z radnych powiatu krasnostawskiego.


Przed godz. 14.00 w niedzielę 13 lutego dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał wezwanie do Tarnogóry, gdzie doszło do kolizji drogowej. – Mężczyzna, który powiadomił policję o zdarzeniu, stwierdził, że kierowca może być pod wpływem alkoholu – mówi komisarz Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali do Tarnogóry, stwierdzili, że kierujący Volkswagenem 52-latek nie dostosował prędkości na drodze i na łuku jezdni spowodował niebezpieczeństwo dla mieszkanki Izbicy, idącej po prawidłowej stronie ulicy. Mężczyzna miał tłumaczyć, że w celu uniknięcia potrącenia odbił kierownicą w drugą stronę i dlatego uderzył w zaparkowanego przy drodze Volkswagena.

Policjanci zauważyli, że sprawca kolizji rzeczywiście może być nietrzeźwy i zbadali kierującego alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik to ponad dwa promile.

52-latek jest mieszkańcem Izbicy i znanym w gminie lekarzem, pracującym w jednym ze szpitali na terenie województwa lubelskiego. Prywatnie jest też synem jednego z radnych powiatu krasnostawskiego. Na szczęście, pijany lekarz za kółkiem nikomu nie wyrządził krzywdy. Stracił prawo jazdy, a za swój nierozważny i niebezpieczny czyn odpowie przed sądem. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here