Pijany skasował dwa auta

Dwa dni przed wigilią w miejscowości Holendry pod Dubienką doszło do groźnej sytuacji na drodze. Pijany i z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych kierowca VW Transportera uderzył w autobus i samochód osobowy.

Zgłoszenie do zdarzenia dyżurny komendy policji odebrał po godzinie 15, 22 grudnia.
– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki VW Transporter 39-latek stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewy pas ruchu, gdzie uderzył w stojący w zatoce autobusowej samochód marki Renault. Następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Audi, którym kierowała 30-letnia mieszkanka gminy Dorohusk. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Posiadał też aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Uczestnikom zdarzenia została udzielona pomoc medyczna. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
39-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu wykonane z nim zostały dalsze czynności procesowe. Przed sądem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów, a także za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi już nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here