Pijany trener

Nieprzyjemny incydent na meczu drużyn młodzieżowych. Jeden z trenerów Niedźwiadka Chełm przyjechał na zawody pod wpływem alkoholu, co wyraźnie dało się zauważyć. Któryś z młodych piłkarzy od razu zadzwonił do rodzica, ten z kolei powiadomił o fakcie wiceprezesa klubu – Anatola Obucha. Chełmski zespół w meczu ostatecznie poprowadził inny trener, a podpadnięty szkoleniowiec następnego dnia wyleciał z klubu.

W sobotę, 12 maja, w Izbicy odbyły się spotkania trampkarzy i młodzików w ramach rozgrywek ChOZPN. Do rywalizacji stanęły zespoły miejscowego Ruchu oraz Niedźwiadka Chełm. W starciu młodszych adeptów futbolu było 0:0, w rywalizacji starszych – Ruch wygrał 5:1. Wynik tego drugiego meczu dla władz UKS Niedźwiadek Chełm zszedł na drugi plan. Na miejscu okazało się, że trener drużyny gości znajduje się pod wpływem alkoholu.

Jak poinformował nas jeden z naszych czytelników z Izbicy, szkoleniowiec młodych piłkarzy, który podczas tych zawodów pełnił również rolę ich opiekuna, w szatni, tuż przed pierwszym gwizdkiem, miał zionąć alkoholem i gadać od rzeczy. Swoim podopiecznym miał oznajmić, że dziś „nie będą grać w piłkę, tylko rzucać oszczepem”. – Wyraźnie tryskał dobrym humorem – twierdzi nasz czytelnik.

Jeden z zawodników Niedźwiadka, co potwierdza Anatol Obuch, wiceprezes klubu, a zarazem szef Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, zaniepokojony zachowaniem trenera, zadzwonił do swojego rodzica, informując, że ich trener może być pod wpływem alkoholu.

– Ten z kolei natychmiast mnie powiadomił – mówi Anatol Obuch. – Nie czekałem, a podjąłem szybkie działania. Od razu odsunąłem trenera od zespołu. Poprosiłem obecnego na meczu szkoleniowca drugiej drużyny, by przejął obowiązki i poprowadził naszych chłopców w meczu trampkarzy. Już następnego dnia podpadniętego trenera zwolniłem z klubu. W Niedźwiadku nie tolerowaliśmy i nigdy nie będziemy tolerować takiego zachowania. Człowiek ten popełnił błąd, a to co zrobił, psuje wizerunek naszego klubu. To nie powinno się w ogóle wydarzyć i nad tym ubolewamy. Osoba ta przeprosiła za swoje zachowanie, zdaje też sobie sprawę, że „nawaliła” – dodaje Anatol Obuch.

Trampkarze Niedźwiadka mają już nowego tymczasowego trenera. Od sezonu 2018/2019 będzie ich szkolił właśnie Anatol Obuch. (kg)