Pijany wiózł dzieci

Nieprzeciętną głupotą wykazał się 32-latek z gm. Fajsławice. Zamroczony, z dwoma promilami we krwi wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci.

Nie pomagają prośby, groźby i apele o rozwagę. W dalszym ciągu na drogach trafią się kierowcy bezmyślni „po kielichu”. Najgorsze, że w takim stanie przewożą małe dzieci.
Patrolujący w środę (17 sierpnia) drogi powiatu policjanci z Krasnegostawu po godz. 15 zatrzymali do kontroli mazdę w miejscowości Wola Idzikowska (gm. Fajsławice). Samochodem jechał ojciec (mieszkaniec tej samej wsi) z dwójką dzieci w wieku 8 i 11 lat. Od 32-letniego tatusia czuć było alkohol. Jak się szybko okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
Dzieci zostały oddane pod opiekę rodzinie. Bezmyślny ojciec stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysokie świadczenie pieniężne na fundusz pokrzywdzonych w wypadkach. (pc)