Pijesz, nie jedziesz

W ciągu jednego dnia wyeliminowano z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Jednego w Okszowie schwytało i przekazało w ręce policji małżeństwo z Chełma. To się chwali.

Środa (28 grudnia), około południa. Przez kilka kilometrów małżeństwo jechało za VW Golfem. Z kierowcą ewidentnie było „coś nie tak” – auto odbijało się od prawej do lewej strony jezdni i stwarzało realne zagrożenie na drodze. W Okszowie samochód zatrzymał się, a kierowca chwiejnym krokiem wyszedł ze środka. Wtedy czujni małżonkowie zatrzymali delikwenta i przytrzymując, czekali na przyjazd policji. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec gminy Chełm prowadził golfa, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Mniej więcej dwie godziny później w okolicy ronda przy ul. Wojsławickiej kierowca forda, 59-letni chełmianin, uderzył w zjeżdżający z turbiny samochód. Miał ponad promil alkoholu we krwi. Z kolei po północy policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali w miejscowości Okopy do kontroli drogowej samochód marki Fiat Doblo.
– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący nim 41-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie również ponad promil alkoholu – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Wszystkim trzem nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sprawy znajdą swój finał w sądzie. Za kierowanie po kieliszku grozi im do 2 lat więzienia. (pc)