Piksele opanują SKENDE

Centrum handlowe SKENDE, mieszczące się przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, w ferie zamieni się w kreatywną strefę edukacyjną opartą na wirtualnej rzeczywistości i kultowych grach komputerowych. Dzieci będą mogły wejść do świata Minecraft, Lego Worlds, Roblox, PixelArk. Na wszystkich czeka tu moc zabawy, pisaki 3D, gogle VR, ale także nauka programowania oraz zagadki matematyczne.


Z atrakcji będzie można skorzystać od 13 do 26 stycznia w godzinach od 10:00 do 19:00 (od poniedziałku do piątku) oraz od godz. 10:00 do 20:00 (w soboty i handlową niedziele).

Strefa podzielona zostanie na dwie główne części: kreatywną oraz elektroniczną. Pierwsza z nich pojawi się przed sklepem Carry, a strefa elektroniczna – przy wejściu do SKENDE, obok księgarni Świat Książki.

Dla dzieci czeka mnóstwo aktywności rozwijających wyobraźnię. Miłośnicy komputerowych łamigłówek z pewnością ucieszą stanowiska do nauki podstaw programowania. Fani Minecraft czy Roblox będą mogli także narysować ulubione postacie na tabletach graficznych i na miejscu wydrukować swoje prace.

Powstanie część z konsolami, gdzie każdy będzie mógł zrelaksować się i zagrać w ulubione gry – Roblox, Boom Ball, Lego Worlds, Galaga oraz Dig Dug. Dodatkowo, dzięki wirtualnej strefie PixArk, najmłodsi odkryją wielki park, pełny różnych gatunków niezwykłych stworzeń – m.in. smoków i dinozaurów.

Znajdzie się także coś dla tych, którzy od komputerów wolą rozrywkę offline, powiązaną jednak ze światem pikseli. Dla nich przygotowana została strefa drewnianych klocków Maple,

z których można tworzyć kilkumetrowe budowle 3D, a także strefa Nintendo Labo, gdzie do złożenia będą specjalne szablony.

Ale to nie wszystko! Dodatkowo, w pierwszą sobotę ferii, 18 stycznia, oraz kolejny weekend, 25 i 26 stycznia, dostępne będą dodatkowe atrakcje. Pojawią się m.in. pisaki 3D, które pozwalają na rysowanie na dowolnej płaszczyźnie i tworzenie modeli trójwymiarowych, nawet w powietrzu. Oprócz tego, dzieci będą miały okazję założyć gogle VR, które przeniosą je do wirtualnego świata Minecraft. W tych dniach zabawę koordynował będzie specjalny animator, który poprowadzi quizy z nagrodami.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach ferii. Maluchy będą mogły pobawić się na specjalnym stanowisku (obok sklepu Carry), gdzie czekać będą edukacyjne gry oraz kreatywny kącik rysowania i wycinania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here