Pili tylko rowerzyści?

Długi weekend za nami, a policja podsumowuje swoje działania. W okresie od 15 do 19 czerwca na drogach powiatu chełmskiego nie doszło do żadnego wypadku. Mundurowi nie zatrzymali tez żadnego pijanego kierowcy. Wpadli jedynie nietrzeźwi rowerzyści.

W tym roku długi weekend czerwcowy trwał aż cztery dni, zaś wzmożone siły policyjnych patroli można było zaobserwować na głównych trasach już od środy (15 czerwca).
Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali ich stan trzeźwości, a także stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

I tak do niedzieli (19 czerwca) włącznie.

Statystycznie możemy uznać, że pod względem zdarzeń drogowych długi weekend przebiegł bardzo spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku i nie zatrzymali ani jednego pijanego kierowcy. W Chełmie i w powiecie doszło „jedynie” do 11 kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów oraz jednego pirata drogowego (za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym).

Wakacje dopiero przed nami, dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. O to samo zwracają się także do pasażerów, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here