Piłkarska Liga Mistrzów na Felinie

Od marca do końca czerwca na Orliku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie Ognisko TKKF Omega i niestrudzony prezes Zbigniew Furman wspólnie z animatorem Orlika, nauczycielem wychowania fizycznego Arturem Grądzielewskim, w każdy weekend organizują turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Ostatnie, już dziesiąte zawody, które rozegrane zostały w sobotę, były wyjątkowe.
– 28 maja na słynnym stadionie San Siro odbędzie się wielki finał europejskiego Pucharu Mistrzów. Namiastkę Champions League postanowiliśmy zorganizować także i u nas. Sześć zespołów, które przystąpiły do rywalizacji, przyjęły nazwy drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów. Oczywiście rozstawiliśmy dwie ekipy domniemanych finalistów, ale w piłce, tej osiedlowej, czasami zdarzają się niespodzianki. Co do najlepszych rozstawionych nie było jednak pomyłki – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.
W meczu o 1. miejsce Atletico pokonało Real Madryt po rzutach karnych (5:3).W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem 4:4. Trzecia lokata, po wygranej w decydującym spotkaniu z Manchesterem City 6:2, przypadła PSG. Piątą pozycję zajął Bayern Monachium, który w karnych zwyciężył Barcelonę.
Najlepszym strzelcem turnieju został Filip Kijewski (Atletico), zdobywca 6 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Gajo (Real), a bramkarzem Kacpra Wodzyńskiego (Atletico).
– Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież nie tylko z osiedla Felin, ale także z całego miasta na nasze turnieje, które odbywająsię na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52. Gramy w każdą sobotę – kończy prezes Zbigniew Furman.BAS