Piłkarska majówka z Ogniskiem TKKF Omega

Rzarufki zajęły w 35. Turniej Konstytucji 3 maja drugie miejsce

Ognisko TKKF Omega tradycyjnie już zaprosiło dzieci i młodzież do udziału w piłkarskiej majówce. 2 maja po raz 11. na Orliku na Felinie odbył się turniej z okazji Święta Flagi, dzień później już po raz 35. zagrano dla uczczenia Konstytucji 3 maja.


W pierwszym turnieju wystartowało 8 drużyn. W finale Omega pokonała Fury Lubartowska  3:1.

Bramki strzelili: Patryk Błaszczak 2, Bartek Tokarski dla Omegi oraz Karol Janczak dla Fury Lubartowska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Florek (Rzarufki), bramkarzem Jakub Kościk, a strzelcem Patryk Błaszczak (obaj Omega), zdobywca 5 bramek.

W finale Pucharu Pocieszenia drużyna Wulkany wygrała z Gangiem Rodrigeza 1:0, a bramkę która dała wygraną strzelił Bartosz Lipowicz.

W 35. Turnieju z okazji Święta Konstytucji 3 maja uczestniczyło pięć zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Drużyny, które zajęły miejsca 1 i 2 – Rzarufki” i Omega, zagrały w wielkim finale. Spotkanie było niezwykle zacięte, a Omega do remisu 3:3 doprowadziła w „ostatniej sekundzie”, po bramce Piotra Krysy.

Ostatecznie decydowały rzuty karne, które skuteczniej strzelała Omega (3:2).

Trzecie miejsce zajęły Jastrzębie, czwarte Wulkany, piąte Torpedy.

Najlepszym zawodnikiem został Jakub Więckowski (Rzarufki), bramkarzem Adrian Włoch, a strzelcem Oskar Jeż (Omega) – 10 bramek.

Ognisko TKKF Omega i jego prezes Zbigniew Furman za pośrednictwem Nowego Tygodnia, patrona medialnego turniejów dziękuje za wsparcie: Urzędowi Miasta Lublin, dyrektor SP nr 52 Małgorzacie Stacharskiej, NSZZ Solidarność, IPN Lublin, Przemysławowi Delmanowiczowi i firmie Contrix oraz MW Sport Marka i Łukasza Wójcików.

BAS

Wulkany w finale Pucharu Pocieszenia turnieju z okazji Święta Flagi pokonali 1:0 Gang Rodrigeza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here