Piłkarski brąz Cersanitu

Drużyna Cersanitu Krasnystaw zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski branży budowlanej w piłce nożnej. Zawody odbyły się w Zakopanem.

W dniach 9-10 września w Zakopanym zorganizowano dwunastą edycję mistrzostw Polski firm branży budowlanej w piłce nożnej sześcioosobowej. W zawodach, w których wzięło udział 15 zespołów z całej Polski, bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa Cersanit IV Krasnystaw, która wywalczyła brąz. Pierwszego dnia rozgrywane były mecze fazy grupowej, w których Cersanit zremisował 3:3 z Hormann I Legnica i pokonał kolejno: 7:0 Armacell Środa Śląska, 3:1 Oknoplast Kraków i 2:1 Stolbud Włoszczowa. W drugim etapie krasnostawska firma wygrała z Hormann II Legnica 9:0, a następnie po wyrównanej grze uległa Akzo Nobel Pilawa 0:1. W ćwierćfinale drużyna z Krasnegostawu znów trafiła na Hormann I Legnica, w której szeregach grał m.in. Zbigniew Grzybowski (kiedyś piłkarz Zagłębia Lubin, z którym zdobył mistrzostwo Polski). Mecz był bardzo zacięty, akcje przenosiły się spod jednej bramki na drugą, ale gole nie padły. W rzutach karnych rewelacyjnie spisał się bramkarz Cersanitu Krzysztof Bodio (były zawodnik Startu Krasnystaw), który obronił dwie jedenastki. Krasnostawska drużyna awansowała do półfinału. Tam Cersanit uległ 3:4 Madorowi Sosnowiec, zwycięzcy mistrzostw z 2015 r. i triumfatorowi zakopiańskich zawodów (w finale Mador rozbił 4:0 Akzo Nobel Pilawa). Ostatecznie Cersanit zajął trzecie miejsce.
Oto skład brązowej drużyny z Krasnegostawu: od lewej dolny rząd – Marcin Chomik, Sebastian Sadowski, Andrzej Osypiuk, górny rząd od lewej – Jakub Gajewski, Mateusz Świdnik, Andrzej Łoiński, Krzysztof Bodio, Michał Kiszczak, Mateusz Pawlicha i Kamil Sawa. Sebastian Sadowski z 11 bramkami zdobył tytuł króla strzelców turnieju. (kg)