Piłkarski triumf Jedynki

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Krasnystaw z rocznika 2010, zwyciężył w turnieju piłki nożnej „Very Aktywni Cup”, jaki zorganizowano w Chełmie.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn z województwa lubelskiego. W fazie grupowej Jedynka Krasnystaw pokonała kolejno: Niedźwiadka Chełm 2:1 (bramki: Czuba, Ciechan), 2:1 Podlasie Biała Podlaska (Wyrostek, Karczmarek), 4:0 Wisłę Puławy (Ferbes, Ferbes, Lupa, bramka samobójcza) oraz przegrała 2:3 z Lublinianką (gole Wyrostka i Ciechana). Do pólfinału Jedynka awansowała z pierwszego miejsca w grupie i spotkała się z Gaudium Zamość. Mecz zakończył się remisem 1:1 (gol Czuby), ale w rzutach karnych młodzi piłkarze z Krasnegostawu zwyciężyli 2:0.

W finale Jedynka zremisowała 0:0 z Górnikiem Łęczna, ale znów była lepsza w karnych (2:0). Zwycięską ekipą kieruje Mariusz Wróbel, Jedynka grała w składzie: Damian Czajka, Michał Ciechan, Wojciech Wyrostek, Bartosz Kurzyński, Alan Ferbes, Adam Zaraza, Jakub Karczmarek, Bartosz Lupa i Alan Czuba. Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju zdobył Wojciech Wyrostek. (k)