Piłkarskich arkanów będą się uczyć od najlepszych

Podpisaną umowę prezentują (od lewej): A. Żurek, M. Dmowski, M. Śledź, W. Szacoń i R. Szczerba

Piłkarska Akademia Avii Świdnik podpisała umowę o współpracy z Akademią Legii Warszawa. Jak podkreślają władze miasta i klubu, to ogromna szansa na rozwój zarówno dla młodych zawodników, jak i kadry trenerskiej.

Współpraca z jednym z najbardziej znanych klubów to przede wszystkim ścieżka rozwoju dla najzdolniejszych zawodników – możliwość zaprezentowania się przed trenerami Legii, a finalnie także transferów. To pełny dostęp do metodologii szkolenia Akademii Legii Warszawa, a główny cel, który temu przyświeca to stworzenie takiego środowiska treningowego, które przygotuje adeptów Avii do gry na najwyższym poziomie. Z doświadczenia Legii skorzysta także kadra trenerska.

– Bardzo mocno pracujemy nad rozwojem naszej Akademii. Szukaliśmy partnerstwa z poważnym klubem. Ta współpraca to możliwość rozwoju dla naszych zawodników, ale też staże dla trenerów, wyjazdy na turnieje itd.. Prezesem Akademii Legii jest Marek Śledź, który z sukcesem tworzył szkółki Lecha Poznań czy Rakowa Częstochowa. Bardzo pozytywnie zareagował na tę inicjatywę – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika i dodaje, że podpisana z Legią umowa jest dużą zasługą Wojciecha Szaconia, koordynatora Akademii Avii.

Z podpisanego porozumienia cieszą się również władze świdnickiego klubu.

– Rozwój Akademii, to niezwykle ważny element naszej działalności. Cieszę się, że tak wielki klub jak Legia zdecydował się na współpracę z nami. Dzięki wsparciu właściciela Avii – Miasta Świdnik możemy się rozwijać i ciągle podnosić poprzeczkę. Posiadamy aktualnie brązową gwiazdkę certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tej chwili przymierzamy się do aplikowania o srebrną gwiazdkę, a więc chcemy wejść na jeszcze wyższy poziom szkolenia. Partnerstwo z Legią, to kolejny element tego rozwoju i wielka szansa zarówno dla naszego klubu, jak i przede wszystkim najzdolniejszych zawodników Avii – powiedział Adam Żurek, prezes MKS Avia.

Umowa została podpisana na czas nieokreślony, a miasto nie ponosi z jej tytułu żadnych kosztów. (w)