Piłkarskie rozgrywki wciąż zawieszone

Piłkarscy ligowcy nie wrócą w najbliższym czasie do gry o punkty!


W piątek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane aż do 26 kwietnia włącznie.

O ewentualnych decyzjach dotyczących wznowienia rozgrywek przed upływem 26 kwietnia, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych, centrala poinformuje niezwłocznie Dzisiaj stosowną informacje, opartą na komunikacie PZPN, do klubów w regionie skieruje Lubelski Związek Piłki Nożnej. W piątek Zbigniew Bartnik, prezes LZPN, rozmawiał między innymi z prezesami lubelskich trzecioligowców. – Wszyscy czekamy. W klubach na razie zawodnicy trenują indywidualnie – mówi tygodnikowi prezes Bartnik. – Jutro bądź w środę zbierze się Wydział Gier LZPN i będzie przygotowywał różne warianty terminarza, które zaproponujemy klubom – dodaje.

Przypomnijmy! W III lidze tej wiosny udało się rozegrać na razie tylko jedną serię spotkań. Niższe ligi nie wystartowały w ogóle. Jeśli przerwa potrwałaby do 26 kwietnia, wówczas w przypadku III ligi piłkarze mieliby do nadrobienia aż 7 kolejek. Biorąc pod uwagę, że rozgrywki mogłyby zakończyć się dopiero pod koniec, a nie w połowie czerwca, jak wcześniej planowano, a także spotkania rozgrywane w środku tygodnia, sezon z powodzeniem dałoby się rozstrzygnąć. BAS