Piłkarze-studenci UMCS wicemistrzami Polski!

Wicemistrzowie Polski, zespół AZS UMCS Lublin, w turnieju w Opolu reprezentowali: Michał Adamczyk, Patryk Białecki, Szymon Bielecki, Daniel Brzozowski, Piotr Chodziutko, Maciej Janczak, Cezary Kabała, Mateusz Kotliński, Hubert Kotowicz, Michał Kurenda, Krzysztof Kurkiewicz, Jakub Lewandowski, Kamil Łappo, Mateusz Łaska, Wojciech Majewski, Rafał Marzęda, Marcin Michota, Norbert Myszka, Marcin Ostrowski, Cezary Pęcak, Sebastian Plesz, Roman Skowroński, Maciej Skrzypek, Michał Walaszek, Piotr Waszczyński, Michał Wawryszczuk, Maciej Welman, Mateusz Zawiślak, Krzysztof Ziętek, Wiktor Żurek oraz trener Tomasz Bielecki

Świetnie w rozgrywanych w Opolu Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej spisali się studenci Uniwersytetu Marii Marii Curie-Skłodowskiej. Podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego zajęli drugie miejsce, przegrywając finał z Uniwersytetem Szczecińskim dopiero w rzutach karnych (3:4).


– Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale my się i tak cieszymy. Mam przyjemność pracować z fantastyczną grupą ludzi, w której panuje kapitalna atmosfera. To klucz do całego sukcesu. Nawet po porażce w karnych, chłopaki wspierali siebie nawzajem. Siła tkwi w drużynie – Tomasz Bielecki, trener AZS UMCS Lublin mówił po finale, który w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1.

Opole ponownie okazało się dla piłkarzy-studentów UMCS szczęśliwe. W ubiegłym roku w marcu nasz zespół w tym mieście także wywalczył wicemistrzostwo Polski, ale w futsalu oraz zdobył złoty medal wśród uniwersytetów. Tym razem w klasyfikacji typów uczelni lublinianie musieli zadowolić się drugim miejscem.

Drugi z zespołów z Lublina występujący w finałach AMP, Politechnika Lubelska został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Przyszli inżynierowie byli bardzo blisko medalu w typach uczelni. Niestety, mecz o brąz z Politechniką Poznań przegrali 1:4 (1:2).

Król strzelców finałów Akademickich Mistrzostw Polski został Maciej Welman z UMCS Lublin, zdobywca 5 bramek. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here