Piłkarze-studenci UMCS ze srebrem wśród uniwersytetów

Piłkarze UMCS, srebrni medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2021 w kategorii uniwersytetów. Stoją od lewej: Tomasz Bielecki , Krzysztof Ziętek, Norbert Myszka, Michał Kurenda, Szymon Bielecki, Wiktor Żurek, Maciej Welman, Piotr Chodziutko, Arkadiusz Górka, Mateusz Zawiślak, Stanisław Niewiński, Mateusz Łaska, Rafał Marzęda, Maciej Skrzypek, Hubert Kotowicz. Klęczą od lewej: Jakub Sawa, Cezary Pęcak, Michał Wawryszczuk, Michał Rzeźnik, Sebastian Plesz, Dariusz Cygan

Zespół piłkarzy-studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który od wielu lat prowadzi trener Tomasz Bielecki zdążyli już wszystkich przyzwyczaić, że z finałów Akademickich Mistrzostw Polski z pustymi rękami nie wracają. Nie inaczej było w tegorocznej edycji zmagań!


Podczas zawodów rozgrywanych w ubiegłym tygodniu w Opolu lublinianie wprawdzie nie zdołali stanąć na podium w klasyfikacji generalnej, ale wywalczyli za to srebro w klasyfikacji uniwersytetów. Do zdobycia dwóch krążków było jednak naprawdę bardzo blisko.

– W meczu decydującym o awansie do najlepszej czwórki turnieju ulegliśmy drużynie PWSZ Nowy Sącz w rzutach karnych 1:3 (w meczu 1:1). Było to nasze zdecydowanie najlepsze spotkanie w turnieju. Niestety, byliśmy bardzo nieskuteczni i nie udało się nam, pomimo wielu okazji przechylić szali zwycięstwa w regulaminowym czasie gry – relacjonuje trener Tomasz Bielecki i dziękuje zawodnikom za zaangażowanie i walkę w tej edycji AMP.

Akademickimi Mistrzami Polski został zespół Uniwersytetu Szczecińskiego, który w finale pokonał 4:0 PWSZ Nowy Sącz.

W klasyfikacji generalnej UMCS uplasował się na siódmym miejscu. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here