Piraci już klną na widok beemek

Przed nowymi radiowozami nie ucieknie żaden pirat

Noga z gazu! Policjanci z Lubelszczyzny mają teraz nowe, flagowe radiowozy do ścigania piratów drogowych. To dwa nieoznakowane BMW 330i xDrive!


Polska policja kupiła 140 aut marki BMW. Na Lubelszczyznę trafiły właśnie dwa egzemplarze. Oba są w kolorze szarym. Jeden otrzymali funkcjonariusze z Łukowa, a drugi drogówka z Lublina. Te pojazdy to wersje sedan z napędem 4×4 i benzynowymi silnikami 2.0 turbo. Silne motory dysponują potężną mocą 252 KM. Samochód rozpędza się do 100 km/h w 5,8 s., a jego prędkość maksymalna to 250 km/h.
Nowe BMW są na służbie dopiero od kilku dni, a już wielu kierowców w niemiły sposób dowiedziało się o nowych autach mundurowych. Radiowozy wyposażone są bowiem w wideoradary i ich głównym zadaniem jest namierzanie szoferów, którzy mają zbyt ciężką nogę na pedale gazu.
– Nowoczesne pojazdy pozwolą na skuteczną walkę z piratami drogowymi, bowiem nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – zaznacza nadkomisarz Renata Laszczka Rusek, rzecznik lubelskiej policji.
Nowy nabytek policjantów martwi zwłaszcza właścicieli BMW, którzy lubią szybszą jazdę. – Każdy będzie teraz zwalniał i tamował ruch, myśląc, że jedzie za nim policja – żali się jeden z kierowców na internetowym forum. LL