Pirat-recydywista

W poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę opla. Nie dość, że mężczyzna nie miał prawa jazdy to jeszcze był kompletnie pijany. Wydmuchał 2,5 promila.

W poniedziałek (6 maja) po 18.00 w Rudniku policjanci z posterunku w Żółkiewce zatrzymali do kontroli osobowego Opla. – Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może być on nietrzeźwy – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Już po chwili podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźną woń alkoholu – dodaje.

Badanie alkomatem wykazało, że 47-letni mieszkaniec gminy Rudnik wsiadł za kierownicę mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ledwo trzymał się na nogach, pozostaje się cieszyć, że policjanci wyeliminowali go z ruchu drogowego zanim doprowadził do jakiejś tragedii. – Dodatkowo nieodpowiedzialny mężczyzna nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy tłumacząc, że zostało mu ono zatrzymane kilkanaście lat temu, właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje Wasilewski. Za prowadzenie pojazdu po pijaku 47-latkowi grozi dwa lata więzienia i wysoka grzywna. (kg)