PiS wybrał władze

W okręgowych strukturach Prawa i Sprawiedliwości bez zmian. Prezesem pozostaje Sławomir Zawiślak, poseł z Zamościa – tak w sobotę, 26 listopada, zdecydowali działacze partii. W zarządzie są działacze PiS z Chełma, Krasnegostawu i Włodawy.

 

Wybory odbyły się w Zamościu. Sławomir Zawiślak był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa zarządu okręgowego (Chełm – Biała Podlaska – Zamość) Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało na niego 229 delegatów, 57 było przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu. Już wcześniej wiadomo było, że poza Zawiślakiem nikt nie będzie ubiegał się o fotel prezesa. Chełmska posłanka Beata Mazurek, rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PiS i od kilku tygodni rzecznik prasowy partii, z powodu sprawowanych funkcji i nadmiaru obowiązków w Warszawie, nie była brana pod uwagę przy wyborze szefa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu. Z racji tego, że jest posłem, z automatu weszła do zarządu okręgowego, podobnie jak inna parlamentarzystka PiS, Teresa Hałas z Krasnegostawu.
Pewne miejsce w okręgowych władzach partii miał też miejski radny Zdzisław Szwed, który zasiada w Radzie Politycznej PiS. Ponadto do zarządu okręgu wybrano Annę Pańczyk z Chełma, Jerzego Kwiatkowskiego – radnego powiatu chełmskiego, a także: byłego senatora Lucjana Cichosza z Żółkiewki, byłego posła Henryka Młynarczyka z Krasnegostawu, wicewójta gminy Fajsławice, Grzegorza Lipę, byłego starostę włodawskiego, Wiesława Holaczuka, radną Włodawy, Elżbietę Wołoszun i Katarzynę Wojtal, na co dzień urzędniczkę we włodawskim PUP, szykowana na liderkę lokalnych struktur PiS. (mas)