PIT za 1 procent

Jeśli nie chcesz sam wypełniać zeznania podatkowego, ale pragniesz wesprzeć swoim 1 proc. podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego, powinieneś zgłosić się do jego siedziby. Tam wypełnią za ciebie deklarację.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego ma status organizacji pożytku publicznego, dlatego dokonując corocznego rozliczenia z fiskusem, 1 proc. swojego podatku można przekazać właśnie chełmskiemu hospicjum. Wszystkim, którzy się na to zdecydują, stowarzyszenie proponuje pomoc przy wypełnieniu PIT.

Do końca kwietnia w każdy poniedziałek w godzinach 16.00-18.00, w nowej siedzibie biura stowarzyszenia przy ul. Starościńskiej 4A, (budynek Estrady Dziecięcej i były klub ChSM obok PM nr 2), na podatników czekać będzie księgowa. Pomoże i doradzi bezpłatnie każdemu, kto zdecyduje się przekazać 1 proc. chełmskiemu hospicjum. Osoby odwiedzające biuro hospicjum proszone są o założenie maseczek oraz dezynfekcje rąk przed wejściem. Ze względów sanitarnych proszone są też o korzystanie z własnego długopisu.

– Zapraszamy również emerytów i rencistów – mówi Justyna Pietrzyk, rzecznik prasowy Hospicjum ks. Malinowskiego. – Otrzymują oni PIT za dany rok podatkowy z ZUS. To sprawia, że nie muszą samodzielnie składać deklaracji podatkowej. Wielu z nich zastanawia się, czy w tej sytuacji oni także mogą przekazać swój jeden procent OPP. Oczywiście, mogą to zrobić. Jeśli emeryt chce przekazać 1 procent podatku na cele organizacji pożytku publicznego musi się jednak samodzielnie rozliczyć z fiskusem. Ale jeśli zdecyduje się przekazać 1 procent właśnie chełmskiemu hospicjum, wyręczymy go w tym.

Ci, którzy zdecydują się sami wypełnić swój PIT też mogą przekazać 1 proc. podatku hospicjum. Aby to zrobić należy wpisać w swoim rocznym zeznaniu podatkowym: Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie i nr KRS 0000342853 oraz wyliczoną kwotę 1 proc. podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Przekazany na hospicjum 1 proc. przeznaczany jest na domową opiekę medyczną nad cierpiącymi na nowotwory, wsparcie ich rodzin, zakup sprzętu medycznego.

W tym roku środki uzyskane z 1 proc. Stowarzyszenie przeznaczy też na prace przygotowawcze związane z budową w Nowinach (gmina Chełm) kompleksu budynków Domu Hospicjum Stacjonarnego, Domu Opieki Długoterminowej i Domu Opieki Wyręczającej. Przekazanie 1 proc. ofiarodawców nic nie kosztuje, bo kwota odpowiadająca 1 procentowi podatku, zamiast do skarbu państwa, trafia do wskazanej organizacji pożytku publicznego. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here