PKO znika z Dreszera

Po 25 latach Bank PKO BP znika z ulicy Generała Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie. Budynek został wystawiony na sprzedaż za ponad 3,2 mln zł.

Ulica Dreszera od lat kojarzyła się z charakterystyczną siedzibą banku PKO BP. Ale mieszkańcy miasta i klienci banku będą musieli przywyknąć do zmiany adresu. Placówka w ciągu kilku miesięcy przeniesie się całkiem niedaleko, do budynku przy al. Armii Krajowej 6. Do tego, w którym kiedyś mieścił się salon meblowy a później przez kilka miesięcy swoją siedzibę miał bank BPH.

– PKO Bank Polski na przestrzeni ostatnich kilku lat systematycznie modernizuje sieć oddziałów własnych, przenosi placówki do nowych atrakcyjnych biznesowo lokalizacji, unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, ale również otwiera nowe placówki – informuje biuro prasowe banku. – Strategia Banku zakłada m.in. optymalizację powierzchni oddziałów i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb klientów, którzy w coraz większym stopniu korzystają z alternatywnych form kontaktu z nami, np. przez Internet, Contact Center. Równolegle z procesem modernizacji oddziałów bank rozwija również sieć urządzeń samoobsługowych.

Faktycznie, przez ostatnie lata spadła liczba pracowników oddziału banku przy Dreszera i budynek jest chyba po prostu za duży. W Internecie pojawiło się ogłoszenie o jego sprzedaży. Działkę o powierzchni niecałych 14 arów, na której stoi biurowiec o wielkości ponad 2200 mkw., bank wycenił na 3 285 150 zł.

W Chełmie jest jeszcze jeden oddział PKO BP – przy ul. Lwowskiej 26 oraz agencja banku – przy ul. ul. Zachodniej 43. (bf)