Plac zabaw dla dzieci z integracją mieszkańców

Przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Sawinie powstał nowy plac zabaw. Miejsce sfinansowano dzięki wsparciu fundacji PZU i Wspólnoty Gruntowej. A otwarcie obiektu było okazją do integracji, w którą – podobnie jak w samą budowę placu – zaangażowali się mieszkańcy.

Uroczyste otwarcie i poświęcenie placu zabaw odbyło się 5 listopada. Jego budowa była możliwa m.in. dzięki pieniądzom Fundacji PZU, w ramach akcji prewencyjnej Pomoc to Moc, z której pomysłodawcy budowy placu pozyskali aż 20 tys. zł. 7 tys. zł dołożyła Spółka do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Sawin.

Wstęgę przecinali pomysłodawcy budowy oraz osoby zaangażowane w jego realizację: Agnieszka Dąbrowska – prezes Regionalnego Towarzystwa Gminy Sawin, Stanisław Krzak – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sawinie, Hubert Wiciński – przewodniczący Zarządu Spółki do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Sawin, ksiądz Marcin Jasiński – wikariusz parafii Sawin oraz Karolina Kaszczuk – pomysłodawczyni i autorka projektu a także mieszkańcy osiedla i dzieci.

W remont placu zaangażowali się mieszkańcy osiedla oraz wójt Sawina Dariusz Ćwir, którzy pomagali m.in. przy załatwieniu materiałów i przygotowaniu bezpiecznej nawierzchni.

Uroczystość była okazją do integracji mieszkańców osiedla. Mamy i babcie upiekły ciasta a dzieci, przygotowane przez Patrycję Fidler, zaprezentowały część artystyczną. Wystąpiła także lokalna artystka – Barbara Nowakowska. (bf)