Placyk rozkwitnie

Skwer Stanisława Kalinowskiego zostanie wysypany kremowym żwirem

Położony w centrum miasta skwer, u zbiegu ulic Bernardyńskiej i Koziej, przejdzie metamorfozę. Ratusz zamawia też rośliny do 20 polietylenowych i 27 betonowych donic.

Do centrum wrócą ogromne, kolorowe donice z kwiatami. Zostaną ponownie ustawione na ulicy Muzycznej i przy al. Tysiąclecia. Wkrótce pojawią się w nich czerwone i białe pelargonie oraz czerwone pacioreczniki. Kolorowo zrobi się też w miejscach, gdzie ustawione są betonowe donice, bo po raz kolejny zostaną posadzone w nich ozdobne krzewy: na ul. Krakowskie Przedmieście, od ul. 3-go Maja do ul. Ewangelickiej (odsadzonych zostanie 11 szt. donic), na pl. Wolności (5 szt.), na rogu ul. Okopowej i ul. Narutowicza (5 sztuk) i przy ul. Zielonej (3 sztuki).

Nowy wygląd zyska też skwer Stanisława Kalinowskiego – cała jego powierzchnia zostanie wysypana kremowym żwirem. Temu niewielkiemu skrawkowi zieleni pomiędzy ruchliwą ul. Bernardyńską a Kozią, otoczonemu parkującymi samochodami, od marca ubiegłego roku oficjalnie patronuje Stanisław Kalinowski (ur. 14.04. 1888 r. we Lwowie, zm. 10.07. 1954 r. w Lublinie), lubelski adwokat, dziekan Rady Adwokackiej w Lublinie, sędzia Sądu Okręgowego Lublinie i radny miasta Lublin w 1929 roku, społecznik – prezes centralnego Komitetu Opieki Społecznej, przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Odbudowy Katedry Lubelskiej oraz Caritas Diecezji Lubelskiej. (EM.K.)