Platforma rusza w lud

O bieżącej sytuacji w kraju, wprowadzanych i planowanych przez rząd zmianach chcą porozmawiać z mieszkańcami naszego regionu parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Na spotkania z czołowymi politykami tej partii, które odbędą się w środę (7 listopada) o godz. 18.00 w Chełmie, Krasnymstawie i Włodawie zaprasza poseł Grzegorz Raniewicz.

 

– Chcemy porozmawiać o bieżących wydarzeniach politycznych i gospodarczych w kraju, czyli o ograniczaniu praw obywatelskich przez m.in. przejętą w ekspresowym tempie ustawę o zgromadzeniach, o tym dlaczego spada PKB i lawinowo rosną stawki OC, o tym, co czeka naszą edukację po reformie wprowadzanej na chybcika wbrew opiniom wielu nauczycieli i rodziców. Chcemy porozmawiać na każdy temat, który interesuje naszych mieszkańców – mówi poseł Grzegorz Raniewicz. – Do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy przyjadą znani posłowie Platformy, m.in. byli ministrowie obrony narodowej, zdrowia i edukacji: Tomasz Siemoniak, Sławomir Neumann, Krystyna Szumilas. Spotkanie jest otwarte. Przyjść może każdy – zaprasza Raniewicz.
Jak zapowiada chełmski parlamentarzysta, na spotkaniach omawiany będzie również powstający właśnie nowy program Platformy oraz działanie powołanego przez PO Biura Interwencji Obywatelskich, które ma reagować na przypadki łamania praw obywatelskich.
– Jest o czym rozmawiać. Z podobnych spotkań, które już odbyły się w wielu powiatach, wynika, że Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni tym, co dzieje się w kraju. Wystarczył zaledwie rok rządów PiS, by gospodarka spowolniła, rozmontowano Trybunał Konstytucyjny, wprowadzono ustawę o zgromadzeniach, która pozwala wojewodom koncesjonować zgromadzenia publiczne w Polsce i uniemożliwiać obywatelom demonstrowanie swojego sprzeciwu wobec rządzących, czy zasiać strach w polskich szkołach, wprowadzając reformę edukacji głównie po to, by młodzi ludzie uczyli się historii według PiS – przekonuje poseł Raniewicz. (ren)

Harmonogram spotkań:

CHEŁM, 7 grudnia, środa, godz. 18.00, Hotel „Duet”, ul. Hrubieszowska 54 A z udziałem posłów: Tomasza Siemoniaka, Izabeli Mrzygłockiej, Roberta Kropiwnickiego, Grzegorza Raniewicza.
KRASNYSTAW, 7 grudnia, środa, godz. 18.00, Krasnostawski Dom Kultury, ul. Okrzei 10 z udziałem posłów: Jana Grabca, Doroty Niedzieli, Krystyny Szumilas, Ewy Kołodziej.
WŁODAWA, 7 grudnia, środa, godz. 18.00, Włodawski Dom Kultury, al. J. Piłsudskiego 10, z udziałem posłów: Sławomira Neumanna, Bożeny Kamińskiej, Tomasza Nowaka.