Plażówka i kajaki przy Rybiej i Bocianiej?

Radny powiatu krasnostawskiego Mirosław Księżuk chce, by na Błoniach w okolicy ulic Bocianiej i Rybiej powstało boisko do piłki plażowej oraz zatoczka do cumowania kajaków.

W grudniu ubiegłego roku Stowarzyszenie „Wspólny Krasnystaw”, którego Mirosław Księżuk jest wiceprezesem, zgłosiło propozycję poszerzenia strefy rewitalizacji miasta Krasnystaw od ul. Gawryłowej do ul. Bocianiej. Tereny te po odpowiednim przygotowaniu mogą spełniać warunki do szeroko rozumianego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta.
W efekcie „Wspólny Krasnystaw” wraz z władzami Krasnegostawu ma opracować projekt zagospodarowania Błoni przy ulicach: Bociania i Rybia. – Zagospodarowanie starorzecza, budowa zatoki do cumowania kajaków, miejsce na grilla, to tylko niektóre nasze propozycje. Oczywiście jako stowarzyszenie nie jesteśmy w stanie ich sami zrealizować. Szukamy możliwości pozyskania środków z zewnątrz, dlatego zgłosiliśmy się do konkursu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W ramach tego konkursu nasz wniosek został zakwalifikowany do drugiego etapu, jakim jest głosowanie w wybranych placówkach tej sieci – mówi radny powiatowy.
Oprócz projektu „Wspólnego Krasnegostawu” mieszkańcy mogą głosować na projekt Fundacji Dr Clown z Warszawy, o czym pisaliśmy tydzień temu. (k)