Pływackie sukcesy ucznia Piątki

Pięć medali wywalczył podczas pierwszej rundy międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w pływaniu Wojciech Sławacki, uczeń ZS nr 5, reprezentujący klub Wodnik Krasnystaw.

Do zawodów przystąpiło 159 młodych pływaków i pływaczek. Bardzo dobry występ zanotował uczeń ZS nr 5 w Krasnymstawie, Wojciech Sławacki, który w czterech startach wywalczył dwa złote (100 m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym) oraz jeden srebrny medal (400 m stylem dowolnym). Na 100 m stylem motylkowym Wojtek zajął najbardziej nielubiane przez zawodników, czwarte miejsce. W klasyfikacji generalnej na najlepszego pływaka w swojej kategorii wiekowej uplasował się ostatecznie na drugim miejscu. Do trzech medali wywalczonych indywidualnie dołożył jeszcze dwa złote wywalczone drużynowo w sztafetach: 4×50 m stylem zmiennym i 4×50 m stylem dowolnym. – Najbardziej jednak cieszy fakt powrotu Wojtka do pływania po przerwie spowodowanej zeszłoroczną kontuzją kolana, która na siedem miesięcy wyeliminowała go z pływania. Gratulujemy i czekamy na więcej! – mówi Teresa Miszczak z ZS nr 5. (k)