Po # następuje przesyt

Groch z kapustą i kaszanka na wierzchu – tak Jacek Skiba, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Hajdów-Zadębie ocenia promocję lokalnych inicjatyw na stronie miejskiej #Link do kultury.


Dzielnica zainicjowała warsztaty gry na gitarze „#Grać każdy może… – warsztaty gry na gitarze – lubelskie standardy muzyki rozrywkowej” zrealizowane dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin właśnie w ramach akcji #Link do Kultury. Prowadził je czołowy artysta dzielnicy: Zbigniew Kowalczyk. Uczył online dzieci i młodzież gry na gitarze utworów takich artystów urodzonych w Lublinie, jak: Zbigniew Hołdys, Romuald Lipko, Beata Kozidrak, Izabela Trojanowska, Piotr Szczepanik itd. W sumie trwały całe ferie. Rodzice pokupili dzieciom gitary, widać było zainteresowanie.

– Cieszyły się dość dużym powodzeniem, bo zanotowaliśmy prawie tysiąc wejść. Najwięcej na Perfekt, bo ok. 600. Ale mam trochę niedosyt w związku z brakiem promocji na stronie miejskiej #Link do kultury. Akcja mogłaby mieć dużo szerszy zasięg, gdyby mogła dotrzeć do większej rzeszy młodych ludzi. A proszę wejść na tę stronę, żeby dotrzeć do linku z warsztatami, trzeba było przebrnąć przez to jak robić aniołki z ryżu, ozdoby ze słomy i dziesiątki innych atrakcji, jak ja to mówię: groch z kapustą, a na wierzchu kaszanka – mówi Jacek Skiba, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Hajdów-Zadębie. – Szkoda, bo rodzice kupili dzieciom gitary, widać było zainteresowanie i młodzież mogłaby w szerszym zakresie rozwijać zainteresowania muzyczne – dodaje.

Dzielnica własnymi siłami w mediach społecznościowych propagowała regularnie warsztaty, zachęcając do udziału w nich.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here