Po porażce z Kobierkami szanse na mistrzostwo znacznie zmalały

„Nic dwa razy się nie zdarza; i nie zdarzy” – słowa przepięknego wiersza naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, szczypiornistki MKS FunFloor Perła przed meczem z KPR Gminy Kobierzyce chyba za bardzo wzięły sobie do serca. A jednak zdarzyło się! W piątek w hali Globus lublinianki przegrały po raz drugi w odstępie zaledwie dwóch tygodni arcyważną potyczkę z „Kobierkami” różnicą jednej bramki, a decydującego gola dla rywalek efektownym rzutem w końcówce ponownie zdobyła Victoria Macedo. O ile pierwsza porażka skutkowała brakiem awansu naszej drużyny do finału Pucharu Polski, o tyle teraz praktycznie przekreśla jej szanse na mistrzowski tytuł.

Podopieczne Moniki Marzec znowu dały sobie wyrwać, wydawać się mogło pewną, wygraną z rąk. W 43. minucie lublinianki z KPR prowadziły już różnicą pięciu goli – 17:12! Mimo sporych problemów „Kobierki” jednak ambitnie walczyły, systematycznie zmniejszając straty (19:17 w 49. minucie). Zespół z Kobierzyc złapał kontakt po trafieniu Zuzanny Ważnej. Chwilę później wyrównała Mariola Wiertelak, a na prowadzenie, wykorzystując rzut karny zespół gości wyprowadziła Victoria Macedo (20:21).

Brazylijka, podobnie jak w pucharowym meczu, zachowała w końcówce najwięcej zimnej krwi. 18 sekund przed końcową syreną popisała się kapitalnym golem, śląc piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Weronikę Gawlik. Lublinianki miały jeszcze szanse na remis, ale Kinga Achruk trafiła w słupek. MKS FunFloor Perła przegrał z KPR Gminy Kobierzyce 22:23.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasz zespół traci do prowadzącego w tabeli Zagłębia Lubin już pięć punktów. By wywalczyć mistrzowski tytuł lublinianki muszą nie tylko pokonać „Miedziowe” w ich hali w najbliższą sobotę, ale także liczyć na potknięcia rywalek w meczach w Koszalinie z Młynami Stoisław lub w ostatniej kolejce z… KPR Gminy Kobierzyce. BAS

MKS Funfloor Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 22:23 (9:9)

MKS Funfloor Perła: Wdowiak, Gawlik – Płomińska 8, Achruk 5, Szarawaga 2, Więckowska 2, Szynkaruk 2, Portasińska 2, Beganović 1, Anastacio, Roszak.

KPR: Kowalczyk, Zima – Despodovska 5, Wiertelak 3, Janas 3, Macedo 3, Tomczyk 2, Ważna 2, Shupyk 2, Ilnicka 1, Kozioł 1, Olek 1, Kucharska, Bukarewicz, Ivanović, Wicik.

Kary: MKS Funfloor Perła – 10 minut (Szarawaga – 4, Płomińska, Szynkaruk i Roszak – po 2), – KPR Gminy Kobierzyce – 10 (Shupyk – 4, Olek, Ilnicka i Janas – po 2). Czerwona kartka: 32. minuta – Aleksandra Kucharska (KPR) – za faul. Sędziowały: Marina Dupli oraz Olena Podebrina (Ukraina). Widzów: 720.

Pozostałe mecze 25. kolejki:

Młyny Stoisław Koszalin – EUROBUD JKS Jarosław 27:33 (9:17) * Suzuki Korona Handball Kielce – Zagłębie Lubin 20:25 (12:14) * Start Elbląg – Piotrcovia 22:35 (13:15).
1. Zagłębie 25 67 747-588
2. MKS FunFloor Perła 25 62 746-570
3. KPR Gminy 25 48 649-596
4. EUROBUD JKS 25 48 665-639
5. Piotrcovia 25 33 643-671
6. Młyny Stoisław 25 20 592-683
7. Start Elbląg 25 18 619-726
8. Suzuki Korona 25 4 599-787

W następnej kolejce – 7 maja: MKS Zagłębie Lubin – MKS Funfloor Perła (14:45).