Pobiegną w dwóch turach

Biegi City Trail nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbywają się już od siedmiu lat

Jedyny w sezonie 2020 bieg City Trail z Nationale-Nederladen w Lublinie odbędzie się 18 października. Tradycyjnie biegacze będą rywalizowali na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim. W odróżnieniu od poprzednich biegów wystartują jednak w dwóch turach.

Biegi City Trail odbywają się w Lublinie od 2013 roku. To cykl ogólnopolski, który dotychczas realizowany był w formule Grand Prix – w okresie jesienno-zimowym, w każdym z miast biorących udział w cyklu odbywało się po 6 biegów, co łącznie dawało aż 60 imprez w 6 miesięcy. Epidemia koronawirusa wymusiła na organizatorach istotne zmiany.

– Październikowy bieg będzie jedynym, jakie zorganizujemy w sezonie jesiennym 2020 w Lublinie. Zawody odbędą się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, biegacze będą biegać w turach, z odstępami czasowymi, które dają gwarancję, że osoby z serii pierwszej nie spotkają się z tymi startującymi w drugiej turze. Nie są to dla nas łatwe czasy, ale postanowiliśmy się nie poddawać – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator City Trail. – Nowością są u nas limity miejsc, które wprowadziliśmy w związku z obostrzeniami. Niezmiennie nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, co oznacza, że w naszych biegach może wziąć udział naprawdę każdy, również ze względu na niską opłatę startową – to 37,90 zł.

Biura zawodów zostanie otwarte o godz. 8. Start pierwszej tury o 9:30, drugiej tury o 12 . Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na www.citytrail.pl.

Będzie można sprawdzać się także indywidualnie

Od grudnia biegacze będą mogli sprawdzać się indywidualnie na trasie City Trail nad Zalewem Zemborzyckim. 6 grudnia, 3 stycznia i 31 stycznia organizatorzy oznaczą 5-kilometrową trasę i będą do dyspozycji biegaczy.

– Zaplanowaliśmy takie bieganie indywidualne, aby nie ryzykować odwoływania imprez, co spotkało nas w marcu. Podczas trzech wymienionych terminów biegacze będą mieli do dyspozycji toalety, a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał patrol medyczny. Dodatkowo tego dnia przeprowadzimy także trening dla biegaczy. Te wszystkie aktywności dostępne są za drobną opłatą startową – 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów na trzy terminy jednocześnie – podkreśla Justyna Grzywaczewska, PR manager Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem City Trail.

Warto dodać, że w planie jest także bieg wiosenny, jednak termin będzie znany dopiero w styczniu 2021 roku.

Biegacze sadzą lasy

CITY TRAIL to biegi organizowane przez Fundację Krok do Natury, której nazwa nie jest przypadkowa. Organizatorzy od lat starają się wdrażać eko rozwiązania i promować dbanie o środowisko. W tym roku zrobili kolejny krok – nawiązali współpracę z Fundacją Las Na Zawsze, która sadzi lasy. I tak podczas zapisów biegacze będą mogli posadzić od 2 do 8 m2 lasu – Lasu Na Zawsze Biegaczy. Jak dotąd biegacze posadzili już ponad 1000 m2 lasu.

Biegi CITY TRAIL mają ponad dziesięcioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku – w Poznaniu. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2015 roku są rozgrywane pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest Sponsorem Tytularnym imprezy. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego. Lubelską edycję wspiera Miasto Lublin.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here