Pobiegniesz – pomożesz!

Od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy lubelskich firm i korporacji stają na starcie Lublin Business Run – biegu biznesowego, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają do pomagania przez bieganie w nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy już od najbliższej środy, 27 maja.


Lublin Business Run odbył się do tej pory trzy razy. Impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, która oprócz Lublina gości w innych największych miastach (Warszawa, Kraków, Poznaniu czy Wrocławiu).

W roku ubiegłym w charytatywnej sztafecie wzięło udział łącznie ponad 27 tys. osób, a na starcie lubelskiej edycji zameldowały się aż 118 drużyn. Z opłat startowych uczestników biegu w Lublinie (43 848 zł), a także samodzielnych wpłat darczyńców w ramach akcji „Pomagam Bardziej” (7530 zł), udało się zabrać aż 51 378 zł. Z tej puli została przekazana niezbędna kwota potrzebna do zakupu protezy nogi dla Oskara Wojciechowskiego, ubiegłorocznego beneficjenta, który w dniu biegu świętował swoje 10. urodziny!

Tegoroczny bieg z konieczności będzie wyjątkowy pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja i potrwają równe 2 tygodnie, do 10 czerwca. – Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia.

Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Lublinie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji w jednym z lubelskich parków, wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Tym samym nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Lublinie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Lublina i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Główne hasło sztafety, czyli „Pobiegniesz – pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu, w tym także dzieci.

Zapisy na Lublin Business Run 2020 w nowej formule odbywać się jak będą zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal uczestnicy otrzymają poprzez przesyłkę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. BS