Pobiegnij po medal z bohaterem!

Rozpoczęły się zapisy na 4.Milę Pamięci Ofiar Komunizmu, która 21 września odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” organizująca bieg zapowiada, że w tym roku na mecie biegacze otrzymają pierwszy medal bohaterów podziemia antykomunistycznego który otworzy całą kolekcję. Medal w kolorze srebra antycznego przypomni postać ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. „Laluś” i zawiśnie na szyi każdego z 555 uczestników biegu.


– Po sukcesie Biegowej Triady Niepodległości w 2018 roku z rekordowym zainteresowaniem uczestników postanowiliśmy utrzymać i kontynuować model bezpłatnej medalowej nagrody dla każdego biegacza. Prawo startu w biegu mają uczniowie począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej po ostatnie klasy szkoły ponadpodstawowej w rywalizacji ze swoimi rodzicami i nauczycielami. Wspólnie utworzą reprezentację swojej szkoły. W ten niecodzienny sposób łączymy pokolenia na wspólnej trasie biegu.

Większość organizowanych biegów nie daje takiej szansy. Warto z niej skorzystać – mówi Marek Wątorski, prezes Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”, pomysłodawca i organizator biegu. – Każdy z nas ma swojego bohatera, który za cenę życia lub utraty zdrowia zmierzył się w swoim życiu z nieludzkim systemem komunistycznym – może jest nim ktoś powszechnie znany, a może to ktoś z waszych bliskich lub anonimowy żołnierz?

Na całym świcie było ich miliony. Podczas biegu uczcimy pamięć ich wszystkich, ciesząc się wolnością naszej ojczyzny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ten bieg jest jedynym na świecie – dodaje Wątorski. Bieg odbędzie się w Ogrodzie Saskim na dystansie 1609 metrów. Najpierw o godz. 10:00 na trasę wyruszą uczniowie szkół podstawowych, a pół godziny później- ponadpodstawowych.

Wszystkie szczegóły regulaminu biegu i zapisy na stronie: www.solidarnoscrodzin.pl.

Zapisy elektroniczne. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników organizatorzy wprowadzili limit. W biegu maksymalnie będzie mogło uczestniczyć 555 biegaczy. Decyduje kolejność zgłoszeń. BAS