Pobiła życiówkę i została mistrzynią

Angelika Mach
Angelika Mach z AZS UMCS Lublin została mistrzynią Polski w półmaratonie!

Świetnie w 29. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, rozgrywanych w ramach 5. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego na terenie parku w Myślęcinku, spisała się Angelika Mach z AZS UMCS Lublin. 29-latka wynikiem 1:13:58, o blisko dwie i pół minuty pobiła swój rekord życiowy (poprzedni 1:15:19) i wywalczyła złoty medal.

Lublinianka wygrała z przewagą ponad dwóch minut nad drugą na mecie Monika Jackiewicz z MKL Szczecin (1:16:10). Brązowy medal zdobyła Joanna Dorociak z Air Zone Warszawa, trzykrotna medalistka mistrzostw Europy w… wioślarstwie.

W swym drugim półmaratonie w krótkiej karierze biegowej (12 miesięcy od pierwszego startu w zawodach lekkoatletycznych) osiągnęła czas 1:17:29 (w debiucie – 1:26:04). Angelika Mach dotychczas miała w dorobku cztery brązowe medale mistrzostw Polski seniorów (10.000 m i 5 km).