Pobili dla telefonu

Nawet 12 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom – jednemu z Chełma, drugiemu z gminy Rejowiec Fabryczny – którzy pod jedną ze szkół pobili 16-letniego chłopaka. Zrabowali mu telefon, portfel i… legitymację.

Do napaści doszło w piątek (4 listopada) ok. godziny 12.00 w centrum Chełma.

– Przebywający w pobliżu szkoły 16-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jednego z nich kojarzył z widzenia – opowiada komisarz Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji. – Napastnicy pobili go i skradli mu telefon komórkowy, portfel i legitymację szkolną. Nastolatek został przewieziony do szpitala.

Na szczęście, po badaniach okazało się, że 16-latkowi nic poważnego się nie stało. Został ze szpitala wypisany. Skończyło się na siniakach, zadrapaniach i psychicznym urazie.

– Jeszcze tego samego dnia policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w tej sprawie 20-letniego mieszkańca gminy Rejowiec Fabryczny. Odzyskali też skradzione mienie. Następnego dnia zatrzymany został drugi sprawca, którym okazał się 18-latek z Chełma – dodaje Czyż.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora, a następnie do sądu, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za rozbój grozi im nawet do lat 12 za kratkami. (kg)