Pobili i okradli. Pokrzywdzony był poszukiwany

Chełmscy policjanci zatrzymali 25-letniego chełmianina i 34-letnią chełmiankę, którzy w nocy na Dyrekcji Dolnej zaatakowali i okradli 31-letniego mieszkańca powiatu hrubieszowskiego. 25-latek miał przy sobie narkotyki, a pokrzywdzony okazał się poszukiwany do odsiadki.

Do rozboju doszło nocą z wtorku na środę (6/7 lipca) na osiedlu Dyrekcja Dolna w Chełmie. 31-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego szedł w towarzystwie swojej znajomej. W pewnej chwili został zaatakowany i pobity przez osoby, które wysiadły z zaparkowanego mercedesa. Sprawcy skradli mu telefon komórkowy, wsiedli do samochodu i odjechali. Pokrzywdzony zawiadomił o tym dyżurnego chełmskiej komendy policji.

Skierowani na miejsce mundurowi odnaleźli auto, którym przemieszczali się napastnicy. Zatrzymali wysiadające z niego osoby. Był to 25-letni mężczyzna, przy którym funkcjonariusze ujawnili marihuanę i 34-letnia kobieta. Oboje są mieszkańcami Chełma.

W środku pojazdu funkcjonariusze znaleźli też skradziony telefon. Pokrzywdzony, po udzieleniu pomocy medycznej, został również zatrzymany. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Sprawcy rozboju zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here