Pobili przed taksówką

Centrum miasta, monitoring, a mimo to późną porą na ulicach Chełma robi się coraz niebezpieczniej. W niedzielę napadnięty został kolejny chełmianin. Czekał na taksówkę na pl. Gdańskim.

(6 maja) Mężczyzna wracał nocą do domu. Przystanął na placu i czekał na wezwaną taksówkę, gdy podeszła do niego grupka młodych i pijanych agresorów. Zaczepili go, rządni papierosów i pieniędzy. W pewnej chwili rzucili się na chełmianina, stłukli go, ograbili i uciekli przed przyjazdem taksówki.

– Zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum miasta, dyżurny komendy odebrał około godziny 23. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaczepiony przez nieznane osoby, które pobiły go i skradły saszetkę z telefonem komórkowym, dokumentami, portfelem i innymi drobnymi przedmiotami. Wartość strat oszacował na łączną kwotę ponad 900 złotych – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali sprawców. To 20-letnia mieszkanka Chełma i 18-letni mieszkaniec Gdańska. Oboje w stanie upojenia. We wtorek (8 maja), gdy całkowicie wytrzeźwieli, zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Podejrzana o rozbój para trafiła do aresztu tymczasowego. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności, ale o tym, jaką karę dostaną, zdecyduje sąd. Wiadomo, że w rozboju brał udział jeszcze nieletni chłopak. (pc)