Pochodzenie ma znaczenie

Właściciele wyróżnionych w ubiegłym roku firm z Chełma z certyfikatami i wicemarszałkiem województwa lubelskiego Krzysztofem Grabczukiem.

Urząd Marszałkowski w Lublinie czeka na zgłoszenia firm do XII edycji programu Marka Lubelskie, który promuje najsilniejsze, a zarazem najbardziej prestiżowe marki województwa lubelskiego. Wśród nich jest już kilka produktów i firm z naszego regionu.

– Marka to zespół cech charakterystycznych dla danego produktu, a w przypadku Marki Lubelskie to nośnik pozytywnych emocji, który decyduje o wyborze konsumenckim i informuje o pochodzeniu produktu. Marka Lubelskie to certyfikat dla najlepszych, ale również najwyższej jakości produktów z naszego regionu – mówi Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Serdecznie zapraszam firmy do udziału w konkursie, a także do zakupu produktów z naszego regionu, bo pochodzenie ma znaczenie.
Certyfikat Marka Lubelskie posiada już 60 przedsiębiorstw z województwa lubelskiego. Są to firmy zarówno z branży spożywczej, medycznej, usługowej, budowlanej, odzieżowej, produkcyjno-maszynowej, jak i IT.
Do grona firm posiadających certyfikat Marka Lubelskie dołączają każdego roku kolejne przedsiębiorstwa z naszego regionu. W pierwszej edycji w 2007 roku przyznano cztery certyfikaty, w tym dla OSM Krasnystaw. Podczas ubiegłorocznej gali wyróżnienia trafiły aż do 11 firm, między innymi Browaru Jagiełło z Chełma i BH Meble.
Regulamin programu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć stronie internetowej
www.marka.lubelskie.pl w zakładce „Zgłoś Markę”.
W przypadku dodatkowych pytań organizatorzy proszą o kontakt: Biuro Marka Lubelskie: tel. 81 44 16 799. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca marca. Tegoroczna gala wręczenia certyfikatów Marka Lubelskie odbędzie się 21 kwietnia w Targach Lublin. (kb)