Pociągi staną w Wólce Orłowskiej

W Wólce Orłowskiej powstaje nowy przystanek PKP. – O peron w tym miejscu postulowali m.in. okoliczni mieszkańcy i gmina Izbica – informuje Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

W ubiegłym tygodniu ruszyły prace związane z budową nowego przystanku PKP na terenie gminy Izbica. – Koszt inwestycji w Wólce Orłowskiej to 719 tys. zł – informuje Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. – Peron powstaje z uwagi na dużą odległość pomiędzy przystankami w Krasnymstawie i Izbicy. O nowy obiekt w tym miejscu postulowali również okoliczni mieszkańcy i władze gminy Izbica.
Jak zapewnia Kwasiborski, mieszkańcy Wólki Orłowskiej dzięki inwestycji zyskają przede wszystkim lepszą komunikację pomiędzy terenami wiejskimi i miejskimi, a także bliskość transportu kolejowego, który zapewnia szybkie podróże w regionie.
Do tej pory w Wólce Orłowskiej nie było przystanku, pociągi się tu nie zatrzymywały. – Peron będzie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, w pełni oznakowany i wyposażony w wiatę, funkcjonalne oświetlenie, małą architekturę, jak ławki, kosze na śmieci, gabloty na rozkłady jazdy, a także monitoring – informuje. Budowa zakończy się 31 maja tego roku. (kg)