Pociecha w cierpieniu

7 palet zabawek, każda o wadze ok. 100 kg, trafiło tuż przed świętami do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Placówkę tę wskazali lubelscy studenci podczas ogólnopolskiego głosowania w ramach akcji producenta zabawek, firmy Wader.
20 grudnia mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otrzymali prezent od lubelskich studentów i producenta zabawek, firmy Wader.
– O rozstrzygnięcie konkursu poprosiliśmy naszych internautów i to dzięki ich aktywności wygrał szpital w Lublinie – mówiła podczas wizyty w USD Ksymena Wajda, przedstawicielka firmy Wader. Zabawki znajdą się w szpitalnych świetlicach i na pewno ucieszą zwłaszcza tych pacjentów, którzy muszą w szpitalu przebywać dłużej. Do akcji przyłączyli się studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy tego dnia rozdawali pluszaki, zebrane w ramach akcji „Miś pod choinkę”. Szpitalne sale z zabawkami w rękach odwiedzili też członkowie kabaretu „Smile”. Przed świętami w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym przebywało ponad 300 małych pacjentów. Stu z nich spędziło swoje święta na oddziale. (EM.K.)