Poczta Polska chce zatrudnić nawet 600 osób

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju

Poczta Polska uruchamia rekrutację w związku z rozwojem e-Commerce. Dodatkowi pracownicy potrzebni są do sortowania oraz przewożenia przesyłek. Spółka zatrudni na umowę o pracę listonoszy, kierowców oraz pracowników sortowni.


Poczta Polska oferuje zatrudnienie 600 osobom w ramach sezonowej rekrutacji. Nowo zatrudnieni mogą rozpocząć pracę w marcu i kwietniu, czyli w miesiącach wzrostu zakupów internetowych w związku ze zbliżającą się wiosną oraz Świętami Wielkanocnymi.

W przypadku zatrudnienia na umowy zlecenia nie jest wymagane doświadczenie w podobnej pracy. Tę sezonową ofertę firma kieruje przede wszystkim do poszukujących dodatkowego źródła dochodu osób, które cenią sobie elastyczne godziny pracy, a Poczta oferuje różnorodne tryby zmianowe – w tym popołudniami oraz w nocy.

Stawki godzinowe, w zależności od lokalizacji, wahają się w przedziałach: od 14,70 zł brutto do 25 zł brutto w przypadku zatrudnienia w sortowni oraz od 16 zł brutto do 22 zł brutto dla kierowców.

Pracownicy na etat również są poszukiwani

Poczta Polska oferuje również pracę na etat. Poszukiwani są kandydaci na listonoszy, pracowników sortowni (odpowiedzialnych za segregowanie oraz rozdzielanie paczek i listów), a także kierowcy pojazdów do 3,5 t oraz pojazdów pow. 3,5 t.

Aktualne propozycje pracy w Poczcie Polskiej zarówno tej etatowej, jak i na zlecenie dostępne są na stronie internetowej firmy w zakładce „Oferty pracy”. BS