Poczta zniknie z gminy?

Wyprzedaż lokali w budynku poczty w Wierzbicy zaskoczyła niektórych mieszkańców. Zaczęli pytać czy ich placówka wynosi się z gminy. Na razie nic na to nie wskazuje.

Kto śledzi oferty sprzedaży nieruchomości mógł natrafić na dwa lokale użytkowe, które w Wierzbicy sprzedaje Poczta Polska. To pomieszczenia w trzykondygnacyjnym budynku znajdującym się przy ul. Włodawskiej.

– Widziałem ogłoszenia w internecie ze zdjęciami poszczególnych pomieszczeń. Na jednym widać charakterystyczne biurka pocztowe z nadstawkami. Czyżby poczta miała się wynieść z naszej gminy? – pytał nas Czytelnik.

Jeden ze sprzedawanych lokali to pustostan na II piętrze, ale drugi to lokal na parterze, który zajmuje poczta. Z ogłoszenia wynika, że nowy właściciel będzie miał gwarancję przychodów z najmu pomieszczeń Poczty, ale tylko na czas określony. Mało prawdopodobne, aby Poczta zamierzała wynieść się z terenu gminy, bo placówka z Wierzbicy obejmuje swoim zasięgiem także sąsiedni Sawin. Ale widać, że PP szuka oszczędności i pozbywa się zbędnego majątku. O plany względem Wierzbicy zapytaliśmy biuro prasowe Poczty Polskiej. Czekamy na odpowiedź. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here