Pod dyktando gospodarzy

34 zespoły w sześciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców oraz seniorek rywalizowały w Gwiazdkowym Międzynarodowym Festiwalu Piłki Siatkowej z okazji 25-lecia TPS Lublin.
W zawodach najlepiej spisali się reprezentantki i reprezentanci gospodarzy, wygrywając aż trzy kategorie. W kolejnych dwóch zespoły TPS uplasowały się na trzecich miejscach.
MAG

Z historii
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki zostało powołane do życia podczas zebrania założycielskiego 18 listopada 1991 roku. Od początku z klubem związany jest Jacek Rutkowski (na zdjęciu), prezes i szkoleniowiec w jednej osobie.
Najbardziej znaną wychowanką TPS i trenera Rutkowskiego jest Kinga Kołosińska, która z łodzianką Moniką Brzostek reprezentowała Polskę w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W 2009 roku w angielskim Blackpool obie stanęły na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata do lat 21 w siatkówce plażowej.
W Rio nasz team w turnieju siatkówki plażowej dotarła do 1/8 finału. Wcześniej, w lutym na Copacabanie Kołosińska i Brzostek odniosły życiowy sukces, zajmując drugie miejsce w turnieju Wielkiego Szlema!
Kilka innych wychowanek klubu występowało lub nadal gra w klubach ekstraklasy.

Wyniki
seniorki: 1. TPS, 2. Marba Sędziszów Małopolski, 3. Tomasovia
juniorki: 1. TPS, 2. Piątka Sandomierz, 3. UKS Esperanto Warszawa
kadetki: 1. SL Salos Lublin, 2. MOSM TYCHY, 3. TPS, …5. TPS II
młodziczki: 1. UMKS MOS Wola Warszawa, 2. UKS Atena Warszawa, 3. UKS Remis Świdnik, …6. SL Salos Kalina, 7. TPS II
kadeci: 1. TPS, 2. MKS Kraśnik, 3. Avia Świdnik
młodzicy: 1. Serbinów Biała Podlaska, 2. MKS Kraśnik, 3. TPS, 4. Gimnazjum nr 18 S.O.S. TPS