Podaj ubogim kubek herbaty

„Podaj kubek herbaty” – pod takim hasłem Bractwo im. św. Brata Alberta w Lublinie prowadzi ogólnopolską zbiórkę na portalu zrzutka.pl.


– Na ul. Zieloną 3 codziennie przychodzi 250 osób. 7 osób może wejść – reszta czeka na swoją kolej. Można tam spotkać osoby starsze, młode, dzieci z rodzicami, które w trudnym momencie życia przyszły się posilić do Kuchni Brata Alberta.

Zależy nam na tym, żeby podczas oczekiwania mogli ogrzać swoje dłonie kubkiem gorącego napoju lub w termosie zabrać go ze sobą na dalszą drogę – apeluje Monika Zielińska, prezes Bractwa. – 1 złotówka to cena kubka, łyżeczki, cukru, kawy lub herbaty. Zapewnienie gorących napojów dla 250 osób to koszt 250 zł dziennie. Przygotowanie ich i praca naszego wolontariusza jest bezcenna i bezinteresowna.Wesprzyj nas i bądź tym, który poda im kubek herbaty – dodaje.

Od 8 lutego, od kiedy trwa zbiórka na portalu zrzutka.pl, wpłacono już 3228 zł. Kwoty darowizn wynoszą od 11 zł do 1000 zł, średnio 50 zł. Przypomnijmy, że Bractwo rocznie wydaje 60 000 posiłków, 1000 paczek socjalnych. Oprócz obecnie prowadzonej zbiórki na portalu zrzutka.pl biednych można wesprzeć bezpośrednimi wpłatami na konto Bractwa.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here