Podatki bez zmian

Rada gminy Siennica Różana zdecydowała, że stawki podatków lokalnych w 2022 r. pozostaną bez zmian.

Podczas sesji radni postanowili m.in., że podatek rolny nadal będzie wynosić 132 zł 50 gr. By utrzymać dotychczasową stawkę odrzucono cenę kwintala żyta ustaloną przez Główny Urząd Statystyczny na 61,48 zł a przyjęto kwotę 53 zł. Podczas sesji radni wprowadzili też do budżetu unijną dotację na organizację usług transportowych dla mieszkańców. Samorząd otrzyma na ten cel 430 tys. zł. Pieniądze te mają być wykorzystane m.in. na zakup odpowiedniego samochodu, a także zatrudnienie kierowcy i jego asystenta.

– Pojazd dostosowany do przewozu osób wymagających wsparcia w zakresie mobilności, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim, chcemy kupić przed końcem tego roku. Natomiast uruchomienie samych usług transportowych planujemy na pierwszy kwartał 2022 roku – mówi Leszek Proskura, wójt Siennicy Różanej.

Rada gminy Różana zmieniła także regulamin utrzymania porządku i czystości. Do tej pory w okresie letnim, czyli od kwietnia do października, odpady były odbierane w zabudowie wielorodzinnej cztery razy w miesiącu. Od 1 stycznia 2022 r. zbiórka taka będzie się odbywać dwa razy miesięcznie w blokach wielorodzinnych, a raz w domkach jednorodzinnych. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here