Podatnicy lgną do Lublina

Dużym zainteresowaniem cieszy się loteria „Rozlicz PIT w Lublinie”. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja, a główną nagrodą w loterii jest samochód z napędem hybrydowym.


– Otrzymaliśmy już ponad 6,2 tys. zgłoszeń w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, czyli trzy razy więcej niż przed rokiem, gdy wynik zatrzymał się na niespełna dwóch tysiącach osób – poinformowała w miniony poniedziałek Joanna Stryczewska z biura prasowego ratusza. Miejscy urzędnicy zachęcają mieszkańców, by do końca maja rozliczyli podatek dochodowy w Lublinie i zgłosili udział w loterii. Główną nagrodą jest samochód hybrydowy. Można wygrać też rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, czytniki e-book, dyski zewnętrzne czy nawigacje samochodowe.

Prezydent Krzysztof Żuk ocenił, że „lublinianie stanęli na wysokości zadania”. – Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w loterii i zachęcam tych, którzy rozliczenie mają jeszcze przed sobą. W obecnym czasie to szczególnie ważne, ponieważ spodziewamy się mniejszych dochodów w budżecie miasta – tłumaczy prezydent Krzysztof Żuk, mając na myśli przede wszystkim trwającą epidemię koronawirusa i związany z nią kryzys gospodarczy. Prezydent Lublina dodał, że „obecnie każda kwota zwiększająca dochody budżetowe będzie miała wpływ na decyzje o realizacji zadań inwestycyjnych”. Wyjaśnijmy, że wpływy z PIT to największe źródło dochodów budżetu miasta, wynoszące około 25 procent wszystkich środków gromadzonych w budżecie. Z każdego tysiąca złotych zapłaconego przez mieszkańca podatku dochodowego 484 zł trafia z powrotem do budżetu miasta.

Loteria „Rozlicz PIT w Lublinie” skierowana jest do osób, które w rocznym rozliczeniu podatku wskażą Lublin jako miejsce zamieszkania oraz złożą deklarację PIT za rok 2019 w jednym z lubelskich urzędów skarbowych lub za pośrednictwem usługi e-PIT. Te osoby mogą wziąć udział w loterii, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej lublin.eu lub wrzucając jego papierowy odpowiednik do urny. Losowanie laureatów ma się odbyć 9 czerwca. Rozdanie nagród jest planowane trzy tygodnie później. GR