Podbiły Amerykę

Maria Jasko (z lewej) i Katarzyna Daniluk, medalistki All American Open International Karate Championships 2019

Świetne w zawodach All American Open International Karate Championships 2019, rozgrywanych w miniony weekend w Nowym Jorku, spisały się reprezentantki Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Pierwsze miejsce w kata zajęła Katarzyna Daniluk, a druga w kumite w kategorii +65 kg była Maria Jasko, aktualna mistrzyni Europy.

Sensei Daniluk po eliminacjach była druga, tuż za Hiszpanką Romero. W finale nie miała jednak sobie równych i została mistrzynią Ameryk! Z kolei Jasko w półfinale pokonała wicemistrzynię Europy Beatę Openchowską. W walce o złoto po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość Rosjanki Anastazji Kasanovej.

Udział zawodniczek LKKK w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów karate – All American Open był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i marszałka Jarosława Stawiarskiego. BAS